Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’nın oğluna kirvelik yapmak üzere Adıyaman’ın Kahta ilçesine gelen Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilçede birtakım ziyaretler gerçekleştirdi.

Sabah düzenlenen kahvaltı programından sonra Kahta Belediyesine geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, Eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu, CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere, siyasi parti temsilcileri eşlik etti.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, belediye olarak hayata geçirmiş olduğu projelerini sinevizyon gösterimi ile anlattı.

Belediye Başkanı Turanlı, birçok hizmetleri Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan örnek alarak yaptığını sözlerine ekledi. Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı sayın Mansur Yavaş ise, misafirperverlikten duyduğu memnuiyeti dile getirerek Kahta gelmekten büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

Başkan Mansur Yavaş, “Ankara’da yaptığımız hizmetlerle den dolayı vatandaşlar da başka yönetimlerin de güzel hizmetler yapabileceğini gördü. Ankara’da yapığımız işler iyi bir model oldu. Şimdi kötülemeye çalışıyorlar. Hükümet değişirse projelere ne olacak? Hiçbir şey olmayacak. Hatta daha güzel olacak. Biz bunu göstermiş olduk.” Dedi

Esnaf ziyaretinde Kırtasiye dükkanında çalışanlarla sohbet eden Yavaş; “Ankara da ihtiyaç sahipleri ailelere kırtasiye yardımında bulunduk. Yardımları yaparken de yardımların yerel esnaftan alınmasını sağladık. Bu şekilde hem yardım yapmış olduk, hem de yapılan yardımların yerel esnaftan alınmasını sağlayarak esnafımıza katkı sunmuş olduk” dedi.

Başkan Mansur Yavaş, Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı ve beraberindeki heyet esnaf bir araya geldikten sonra Safvan Bin Muattal Hazretlerinin türbesini ziyarete gitti.

Editör: TE Bilisim