Haber-Metin HARIKÇI

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’nın girişimleriyle Cumhuriyet Mahallesinde yapımı tamamlanan Çok Amaçlı 2.Kapalı Semt Pazarı Kahta halkına hizmet vermeye başladı.

Pazarcı esnafını ziyaret edip hayırlı işler dileyen Başkan Turanlı, Kahta’da ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Kahta’da ilkleri ve söz verdiği projeleri gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Turanlı, ‘’Seçim zamanında vaat ettiğimiz gibi semt pazarlarını yaygınlaştırıp hem esnafımızın hem de alışveriş yapan halkımızın memnuniyetini önemsemiştik. Çok Amaçlı Kapalı Semt Pazarı'nın ilkini Yavuz Selim Mahallesinde, ikincisini Cumhuriyet mahallesinde hizmete açtık.

Semt Pazarımız 1800 metrekare kapalı alan, 35 metrekare mescit, 60 metrekare Muhtar evi ve alışverişe gelen halkımızın öncelikle çocuklarının istirahat edebileceği 1600 metrekare çocuk park alanı yer alıyor. Tamamladığımız projemiz bugün itibarı halkımızın hizmetine açıldı. Semt pazarı esnafını ve alışverişe gelen vatandaşlarımızı ziyaret edip öneri ve taleplerini aldım. Semt pazarını çok amaçlı bir alan olarak inşa ettik. Sadece pazar yeri olarak kullanılmayacak. Pazarın kurulmadığı diğer günlerde de çocukların voleybol, basketbol ve patent gibi sosyal aktivitelerin de yapılacağı bir alandır. Düğün, taziye ve mevlit gibi programların da yapılabileceği güzel bir imkana sahip. Kısacası çok işlevli bir semt pazarı. İmkanlar el verdiği sürece böyle projeleri mahallelerimize kazandırmaya devam edeceğiz. Kapalı Semt Pazarı projemiz tamamlandı bugün de ilk hizmet günü olması nedeniyle mutluyuz. Başta Cumhuriyet Mahallesi, Şeyhbaba, Gazi ve Cami Mahalle sakinleri olmak üzere tüm halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.