Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, tamamlanarak hizmete açılan Güney-Batı çevre yolunun Kahta halkının ulaşım kalitesini yükseltmek için hayata geçirdikleri güzel bir proje olduğunu kaydetti.

Seçim vaatlerini bir bir yerine getirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, bir ilçenin gelişimi ve kalkınmasında çevre yollarının etkisinin büyük olduğunu söyledi.

“SÖZ VERMİŞTİK GÜNEY-BATI ÇEVRE YOLUMUZU DA HİZMETE AÇTIK”

Başkan Turanlı, “Güney-Batı çevre yolumuzu halkımızın hizmetine açmış bulunuyoruz. Toprak Mahsulleri Ofisi’nden başlayan yol, Taşpınar Tesisi-Arikent Deresi güzergahını takip ederek Kahta-Adıyaman yoluna kadar uzanıyor. Yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda 15-20 metre genişliğindedir. Ayrıca yaya ulaşımı ve spor gereksinimi olan vatandaşlarımız içinde yolumuzun her iki tarafında 3 kilometre uzunluğunda kaldırım yapılmıştır. İlçemizdeki trafik keşmekeşliği son bulacağı gibi, ağır tonajlı araçlar risk olmaktan çıkıyor. 15’den fazla köyün ulaşımı kolaylaşıyor.

Bizim derdimiz hizmet ve eser siyasetidir. Hemşehrilerimiz için en doğrusu neyse onu yapmaktır. Kahta’mızın her köşesinde bir çalışmamız var. Bunlar hep halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek için olan çalışmalar. Hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun.

Yol yapımında gece gündüz emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve rahatsızlıktan dolayı halkımızın göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ederim.

Rabbim Hizmet İçin Çıktığımız Bu Yolda Bizleri Halkımıza Karşı Mahcup Bırakmasın…