Haber-Metin HARIKÇI

Kahramanmaraş Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, bugün yapılan seçimle başkanlığı Mustafa Narlı'ya devretti.

KTB seçimler, odanın fuaye salonunda gerçekleştirildi. 10 yıldır KTB Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Ahmet Duran Balsuyu'nun aday olmadığı seçimlere tek liste halinde, KYB Meclis Başkanı Mustafa Narlı'nın adaylığında gidildi ve Balsuyu ile Narlı,oy pusulalarına sandığa birlikte attı. Seçim sonunda Mustafa Narlı, KTB Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Mustafa Narlı'yı ilk tebrik eden isim ise Ahmet Duran Balsuyu oldu. Narlı'ya başarılar dileyen Balsuyu, "Yeni ekibe çok daha sütün başarılar diliyorum ve memleketimize, camiamıza çok iyi hizmet edeceklerine de gönülden inanıyorum" dedi.

4 yıldır meclis başkanlığını yaptığı KTB'nin yönetim kurulu başkanı olan Mustafa Narlı ise konuşurken duygulandı.

Görevi, Ahmet Duran Balsuyu'ndan devralmanın kendisi için ayrı bir mutluluk olduğunu ifade eden Narlı, "Ahmet Duran Balsuyu benim babam, ağabeyim. Böyle bir insanda bu görevi devralmak benim için mutluluk verici. Başkanlık döneminde çok güzel hizmetleri oldu ve borsamıza kazandırdığı yeni bina ile de hizmetlerini taçlandırdı. O nedenle meclis olarak da konferans salonumuza ismini verdik.

Bundan sonra bana ve ekibime düşen, ağabeyimden aldığımız bu bayrağı daha yukarılara taşımak, üyelerimize ve memleketimize en iyi şekilde hizmet etmek için çalışmaktır" diye konuştu.

Daha sonra Ahmet Duran Balsuyu'na hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verildi. Balsuyu, plaketi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanı Mehmet Ali Akben'in elinden aldı.

Editör: TE Bilisim