Amacının çok sevdiği memleketine hizmet olduğunun altını çizen Karakaş, tüm hemşerilerinden, dostlarından ve arkadaşlarından görmüş olduğu teveccüh ve desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti.

Karakaş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“14 Mayıs tarihinde ülkemizi yakından ilgilendiren çok önemli bir seçim var. Ülkemizi daha ileriye götürmek adına, bölgemizde yaşanan depremden etkilenen illerimizi yeniden ayağa kaldırmak adına bende bu taşın altında elimi değil gövdemi koymak için bu yola çıktım. Çünkü bu vatan bizim. Çünkü bu şehir bizim. Bu duygu ve düşüncelerim ışığında yaşadığımız depremden dersler çıkaran, mazideki mutlulukları ve depremle gelen acıları unutmayan bir vekil olacağım. Aziz halkımızın dua ve destekleriyle yarınlara doğru İnşallah hep birlikte yol alacağız. Hep daha iyiye, hep daha güzele ve hep daha mükemmele sizlerle ulaşmak için varım.” Dedi.

Karakaş Özgeçmişi hakkında şu bilgilere yer verdi;

1976 Kâhta doğumluyum, İlkokul, ortaokul ve liseyi Kahta’da tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü’nde lisans ve 2003 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Bilimleri Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Son olarak 2019 yılında Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimi yaptım. 1998 yılında başladığım memuriyet hayatımın başlangıcından bugüne kadar Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda birçok kademede görev yaptım. Halen İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapmaktayım. 2009 Yerel seçimlerinde Ak Parti’den Kâhta Belediye Başkan aday adayı oldum. 2013 yılında “Kral Antiochos”, 2016 yılında “Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda” ve 2022 yılında ise “Dönüşüm” adlı roman kitaplarım yayınlandı. Hz Safvan Bin Muattal’ı konu edinen bir roman kitabım ise yayınevinde basıma hazırlanmaktadır. Komagena Medeniyetini konu edinen ve uzun metrajlı bir sinema filmi olan “Kral Antiochos – Dönüşüm” adlı film senaryosunu kaleme aldım. Bir çocuk babasıyım (Eşimi ve üç çocuğumu 06 Şubat 2023 tarihli depremde kaybettim) İyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmekteyim.

NİYE ZEKİ KARAKAŞ?

Çünkü Zeki Karakaş içinde doğup büyüdüğü; Toplumun değerlerini sahiplenen, Toplumun derdiyle dertlenen, Topluma değer katmaya çalışan, Toplumda üretken olan, Toplumla şubat ayında aynı acıyı yaşadı. “Bu Vatan Bizim, Bu Şehir Bizim” şiarıyla yol almakta ve bu şiarla Adıyaman’ı tekrar ihya etme azmindedir

Editör: TE Bilisim