Açılış törenine Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, BBP MYK Kurul Üyesi Şüayip Bozkurt, BBP Antalya il Başkanı Mustafa Yılmaz, BBP Serik İlçe Başkanı Ramazan Durur, İşadamı Fesih Tamince, STK Temsilcileri, BBP Serik Belediye Meclis üyesi adayları ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve okunan İstiklal marşının ardından BBP Partisi Antalya İl Başkanı Mustafa Yılmaz bir selamlama konuşması yaptı.

Başkan Yılmaz yaptığı konuşmasında; “Serik belediyemiz ilçemizin sadece bir bölgesine değil, dört bir köşesine hizmet etmek adına elinden geleni yaptı. Bugün Kadriye mahallemizde kazandırılan Düğün ve Konferans salonu ilçemize ve Kadriye mahallemize hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 1 Nisan sabahından sonra Enver başkanımız vizyon projelerine ara vermeden inşallah devam edecektir.” Dedi.

Serik ilçesine yeni bir eseri kazandırmanın huzuru ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan; “Kadriye mahallemizin Düğün ve Konferans salonuna ihtiyacı vardı. Yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Legends Otelin hemen karşısındaki bu alana yapmak için karar aldık. Ancak bizde komşuluk hakkı çok önemli. O nedenle Legends Otel Yönetim kurulu üyesi Fesih Tamince ile bir araya geldiğimiz bir ortamda buraya böyle bir proje düşüncemizin olduğunu ifade ettik. Sağ olsunlar hiç tereddüt etmeden seve seve başkanım ne yapılmasa gerekiyorsa biz yapalım dedi. İşte yatırımın, yatırımcının ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Geçmiş dönemde yine bir hayırsever yatırımcımız okul yaptırmıştı. O okula yatırımcımızın ismi verilmişti. Bugün burada Kadriye mahallemize bu modern düğün ve konferans salonuna da Fesih Tamicne Kadriye Düğün ve Konferans salonu ismini vermeyi uygun görüyoruz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun, Fesih Tamince’ye huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.” Dedi.

Vatandaşların Düğün ve Konferans salonundan çok uygun fiyata faydalanabileceğini belirten başkan Apuktan konuşmasını şöyle sürdürdü; “Salonumuzun çevre düzenlemesi belediyemiz tarafından yapıldı. Hizmete giren Düğün ve Konferans salonumuz kimseye ihaleye verilmeyecek, belediyemiz tarafından işletilecek. Salonumuzun ücreti ise piyasaya göre oldukça uygun olacak. Bu vesileyle Düğün ve Konferans salonumuz ilçemize ve Kadriye mahallemize hayırlı uğurlu olsun.”

Yapılan duanın ardından protokol üyeleri tarafından Düğün ve Konferans salonunun açılış kurdelesi kesilirken,  geceye katılan yaklaşık 2 Bin 500 Kişi iftarını açtı.

Program sonunda Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, Düğün ve Konferans salonunun yapımını üstlenen hayırsever işadamı Fesih Tamince’ye Plaket ve Serik Bıçağı takdim etti.

Editör: Halil Metin Harıkçı