Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde oluşturulan EKPSS Tercih bürosunda İlkokul ve Ortaokul mezunlarının tercihleri alınacak. Lise ve Üniversite Mezunları ise  tercihlerini ÖSYM'nin  https://ais.osym.gov.tr/ internet adresi üzerinden yapabilecek.
     
Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik ile buna bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılan “Protokol” hükümlerine göre ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacak. Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2016-EKPSS veya 2018-EKPSS’ye girmiş veya 2016-Kura veya 2018-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekiyor.

Adaylar tercihlerini 29 Kasım-7 Aralık 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 7 Aralık 2018 günü, saat 23.59’da sona eriyor.

Adayların tercih işlemleri öncesinde ÖSYM  Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekiyor.