CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, CHP ilçe başkanları, belediye başkanları ve örgüt yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen üye katılım töreni öncesi, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Sorunları Çözmekte Samimiyseniz Genel Başkanımızın Önerilerine Kulak Verin

Kırmızı mazot uygulaması için iktidara çağrıda bulunan Milletvekili Tutdere, “Tarım kenti olan Adıyaman'dan, genel başkanımızın tarım sektörünün sorunlarına çözüm olarak sunduğu reçeteyi tekrar ifade ediyoruz. Şu anda yüksek mazot fiyatları nedeniyle millet arabasına binemiyor, servisçiler kontak kapatma durumunda, çiftçi traktörüne mazot koyamaz hale geldi. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu çok önemli bir planlama, çok doğru bir tespitle kırmızı mazot uygulaması önerisini getirdi. Eğer samimiyseniz, çiftçiyi, köylüyü düşünüyorsanız yapacağınız tek bir şey var, kırmızı mazot uygulamasına geçmek. Mazottan ÖTV’yi ve KDV'yi kaldıracaksınız. Eğer söylediğiniz gibi gerçekten milletin yanındaysanız ilk adımı buradan atın, bizler de sizin samimiyetinizi görelim. Ancak bunu yapamazlar, çünkü AKP iktidarının Türkiye'yi yönetme kabiliyeti artık kalmamıştır.” ifadelerini kullandı.

Adıyaman’ın Hakkını Savunmaya Devam Edeceğim

Bizler parlamentoda milletimizin hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Bütçe görüşmelerinde, genel kurul görüşmelerinde, komisyon görüşmelerinde bakanların gözünün içine baka baka Adıyaman'ın sorunlarını ifade ediyoruz ve çözüme katkı sağlıyoruz. Adıyaman'ın dilinde olan devlet hastanesi meselesini 4 yıldır ortaya koymuş olduğumuz mücadele sonucunda sağlık bakanı hastanenin inşaatına başlanacağını duyurdu. Hastanenin yapım aşamasının hızlandırması konusunda Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyük bir çabası olduğunu söyleyebilirim” “dedi.

Seçim Yarın Olacakmış Gibi Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz

Ülke gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen’de ,” Önümüzde Türkiye'nin kaderini değiştirecek çok önemli bir seçim var. ‘Bizim geleceğimiz ne olacak!’ diye merak eden bütün gençlerin beklediği bir seçim var. ‘Dayanacak halimiz kalmadı, bir an önce bu anlayışın değişmesini istiyoruz, bir an önce iktidarın değişmesini istiyoruz, gelin artık bizi bu durumdan kurtarın’ diyen vatandaşlarımızın talebi hemen seçim. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz de seçim yarın olacakmış gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve bu hazırlıklarımızı da tamamlamak üzereyiz. Adıyaman'da milletvekilimizin, il örgütümüzün, ilçe örgütlerimizin ve belediye başkanlarımızın çok kıymetli çalışmaları var.

Yaşadığımız Sorunlar Ancak İktidar Değişimiyle Çözülebilir

Türkiye giderek yoksullaşıyor ve giderek fakirleşiyor. Hayat pahalı altında eziliyoruz. Kontrol edilemeyen bir enflasyon var ve özellikle atılan yanlış adımlar var. Ekonomide büyük bir beceriksizlik ile karşı karşıyız. Ekonomi biliminin temel ilkelerini reddeden bu alanda kendini kanıtlamış uzmanlarla çalışmayan, her şeyi bildiğini düşünen, her şeye müdahale eden, bütün kurumların kurallarını ortadan kaldıran bir zihniyet ile karşı karşıyayız. Ama aynı zamanda da bu beceriksizliğin yanında bilerek bazı tercihler yapan bir iktidarla karşı karşıyayız. Bu tercihler her nasılsa bizden yana, halktan yana olmuyor. Yaşadığımız sorunlar ufak tefek önlemler, atılan beş adım ile çözülecek gibi değil, bu iş ancak köklü bir çözüm ile çözümlenebilir ve iktidar değişimi ile çözülebilir.

Türkiye Olarak Kazanacağız, Başkalarına Muhtaç Olmayacağız

Cumhuriyet Halk partisi olarak artık kişilerin konuşulduğu değil hukukun egemen olduğu, hukukun üstünlüğünün egemen olduğu, demokrasinin egemen olduğu bir Türkiye hayal ediyoruz. Allah'ın izniyle biz bunu inşa edeceğiz. Türkiye'de halkın ürettiği zenginliğin halktan yana kullanıldığı bir ekonomi anlayışı benimsiyoruz. Halkımız üretiyorsa halkımız zenginleşecek, bu paralar bir avuç kişiye aktarılmayacak. Türkiye olarak kazanacağız, başkalarına muhtaç kalmayacağız. Üreten bir Türkiye'yi inşa edeceğiz ve sadece tarımda değil her konuda ülkemizi en üst seviyeye çıkaracağız”dedi.

Yapılan açıklama ve değerlendirmeler sonrasında TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olan kişilere parti rozeti taktı.

Editör: TE Bilisim