Haber-Metin HARIKÇI

Edirnekapı Mihrimah Sultan’da düzenlenen ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa Emekli Müsteşar Baki Şener, 23. Dönem AK Parti Kırıkkale Eski Milletvekili Turan Kıratlı, Birleşmiş Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sevet Öztaş, Topkapı Üniversitesinden çok sayıda öğrenci ve basın mensupları katıldı. 


Manevi değeri yüksek bir iftar programında bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Birleşmiş Dernekler Federasyonu İstanbul İl Başkan İnanç Yakup Çolak; “Ramazan ayı, kültürümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu ayda maddi ve manevi güzellikler bir arada yaşanır; sevgi, hoşgörü ve dayanışma gibi olumlu hissiyatlar ön plana çıkar. Dini açıdan taşıdığı önemle birlikte bireysel açıdan sorumluluk ve sosyal açıdan da yardımlaşma, dayanışma duygularının en yüksek yaşandığı, Müslümanlarca sabır, ibadet, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olarak kabul edilmiştir. Kutsiyeti ve fazileti Kur’an ve sünnet ile sabit olan Ramazan ayı, aynı zamanda “on bir ayın sultanı” olarak kabul edilmektedir. Kur’ân-ı Kerîm’de adı geçen ve değerine vurgu yapılan yegâne ay ramazan ayıdır. Maneviyatı her yönüyle yüksek olan Ramazan ayına sayılı günler kala Birleşmiş Dernekler Federasyonu İstanbul İl Başkanlığı olarak iftar yemeği tertipledik. Oldukça samimi ve keyifli bir iftar programı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. Katılımlarından dolayı tüm misafirlerimize ve Fatih Belediyesine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Ramazan ayına sayılı günler kalasıya düzenlenen iftar yemeğinde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Birleşmiş Derneklek Federasyonu Genel Başkanı Servet Öztaş, bizleri bu nezih ortamda bir araya getiren İstanbul il başkanlığımıza teşekkür ediyorum dedi.