Borcu olmadığı gibi kasasında parası olan bir belediyeyi yeni seçilecek olan başkana teslim edecek olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başkan Kılıç yayınladığı teşekkür mesajında; “Saygıdeğer Tut halkı, Sevgili partililerim; Yaşamım boyunca ideallerim ve çizgimden taviz vermemiş birisi olarak en büyük hayalim olan, doğup büyüdüğüm topraklara hizmet etme şerefini çok kıymetli hemşehrilerim 31 Mart 2019 tarihinde şahsıma layık gördüğü için son 5 yıl boyunca Tut ilçemize hizmet etme mutluluğuna nail oldum.

Görev sürem boyunca, adalet duygularımdan şaşmadan, siyasi parti ayrımı yapmaksızın aşkla, şevkle çalıştım, çabaladım. “Olmaz, yapılmaz, yapılamaz, mümkün değil” denilen hizmete dair ne varsa, her Tut’lunun hayali olan hizmetleri ilçeme kazandırmaya gayret ve çaba gösterdim.

Birlikte çok büyük zorluklar yaşadık. Pandemi döneminden bizler daha çok etkilendik. Ardından deprem felaketi, ardından sel felaketi, can kayıpları… Kısıtlı imkanlarımızla çalışırken, hiç bahanemiz olmadı. İçinde bulunduğumuz zorluklardan şikayetçi olmadık. Kaynaklarımızı verimli kullandık, mazeret değil, kaynak ürettik.

Seçildiğim gün parti rozetini bir kenara bırakmıştım. Tut’un yararına olan her konuda iktidardan da destek aldım. Hayırseverlerimizi ve yatırımcılarımızı ilçeye tesis kazandırmaları konusunda davet ettim ve bu çağrılarım her daim olumlu karşılık buldu. Tut halkının yararına olan her projede birleştirici ve bütünleştirici bir şekilde tek yumruk olmayı başardık. Güçlü ikili ilişkilerim sayesinde Türkiye’nin dört bir tarafında başarılı işler yapan, sosyal demokrat belediyelerden de destek alarak ekibimle birlikte Tut ilçemize hizmetlerle dolu bir 5 yıl yaşattık. Belediyemizi ve ilçe halkımızın geleceğini ipotek altına almak gibi bir düşüncem asla olmadı. Her kuruşumuzu dikkatli harcadım. Allah nasip ederse görev süremin sonunda borçsuz bir belediye teslim etmekle kalmayıp, yeni seçilen arkadaşımızın işini kolaylaştırmak adına, kasasında para olan bir belediyenin anahtarını teslim edeceğim.” Dedi.

Belediye başkanlığı sona erse bile Tut ilçesinden asla kopmayacağını belirten Kılıç; “Kıymetli hemşehrilerim; hep şunu söyledim. Tut’a olan sevdam, 5 yılla sınırlı değil. Hayatımın geçtiği Tut’a çocukluğumdan beri sevdalı olduğumun bilinmesini isterim. Tut’a hizmet etmek sadece belediye başkanlığı koltuğunda oturarak yapılmıyor. Hayatımın her aşamasında hemşehrilerimle, gönüldaşlarımla beraber olmuş Tut sevdalısı bir insanım. Dolayısıyla görevim ve unvanım ne olursa olsun Tut’a hizmet etmek gönül borcumdur. Hep aranızda ve dolayısıyla yeni seçilecek arkadaşıma ihtiyaç duyulan her zaman tecrübelerimi aktarmaya devam edeceğim. Bu vesileyle yaşlısından gencine saygıdeğer Tut halkına, çalışma arkadaşlarıma, çalışma dönemim boyunca desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize, kurum-kuruluş yöneticilerine, partililerimize, Türkiye’nin dört bir tarafından Tut’a makine-ekipman desteği sağlayan belediye başkanları ve yöneticilerine ve 5 yıl boyunca arkamda duran, ben çalışırken ihmal ettiğim fedakar aileme teşekkürü borç bilirim. Herkese sonsuz teşekkür eder, sevgi ve hürmetlerimi sunarım.” Şeklinde konuştu

Editör: TE Bilisim