Haber-Metin HARIKÇI

İzmir’de 219 yılından bu yana İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan 43 yaşındaki Adıyamanlı Dr. Mehmet Burak Öztop, başarılı çalışmaları nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından genel müdürlüğe layık görüldü.

Geçmiş yıllarda görev aldığı diğer illerdeki başarılı çalışmalarının yanı sıra 3 yıl 3 ay görev yaptığı İzmir'de sağlıkçıların da takdirini kazanan Dr. Öztop, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmenin ardından Bakanlık'ta Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü olarak atandı.

M. Burak Öztop kimdir?

1979 yılında Adıyaman’ da doğdu. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2003 yılında mezun oldu. 2010 yılında Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Genel Cerrahi branşında uzmanlık ihtisas eğitimini tamamladı. 2012- 2016 yılları arasında Bilecik Söğüt Devlet Hastanesi Başhekimliği -Bilecik Devlet Hastanesi Başhekimliği ve Bilecik Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu, 2017 yılından itibaren aynı ilde Bilecik İl Sağlık Müdürü olarak görev atandı. Öztop, 18 Ekim 2018 tarihinde Balıkesir İl Sağlık Müdürü oldu. 18 Mayıs 2019'da da İzmir'de göreve başladı. Öztop, evli ve iki çocuk babası

Editör: TE Bilisim