banner49

Bakan Özhaseki: “Adıyaman Bizim Gözbebeğimiz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi ziyaret için Adıyaman'a geldi.

Bakan Özhaseki: “Adıyaman Bizim Gözbebeğimiz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi ziyaret için Adıyaman'a geldi.

Metin Harıkçı
Metin Harıkçı
02 Mart 2018 Cuma 14:56
244 Okunma
Bakan Özhaseki: “Adıyaman Bizim Gözbebeğimiz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi ziyaret için Adıyaman'a geldi.

Bakan Özhaseki'yi hava alanında TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan, AK Parti Adıyaman millevekilleri Adnan Boynukara, Salih Fırat, İbrahim Halil Fırat ve yetkililer karşıladı.

Hava alanından Kahta ilçesine geçen Bakan Özhaseki, burada İLBANK A.Ş. Yatırımları Toplu Açılış ve Temel Atma törenine katıldı.

Açılışta konuşan Bakan Özhaseki, Afrin'de şehit olan askerleri rahmet anarak, "Çatışmada şehit düşen yavrularımıza, kahramanlarımıza, evlatlarımıza Rabbimden rahmet diliyorum. İnanıyorum ki Rabbim onları en iyi yerde ağırlayacak. Ancak ateş de düştüğü yeri yakıyor. Geride kalan aileler acılı, milletimiz hüzünlü. Milletimizin de başı sağ olsun.  Rabbim bizlere bir defa şehit haberi aldırmasın inşallah. O acı haberleri bir daha almayız inşallah. Ülkemizde huzur içerisinde yaşayalım diye de dua ediyoruz" dedi.

- ADIYAMAN BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ OLAN ŞEHİRLERDEN BİRİ

Adıyaman'ın kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Özhaseki, şöyle devam etti:

"Binlerce yıllık geçmişi ile, kadim geçmişiyle, örfüyle, adetiyle insanlarının güzelliğiyle, vatan sevgisiyle, devlet sevgisiyle, bayrak sevgisiyle her zaman şöhret olmuş bir şehirdeyiz. Değerli milletvekili arkadaşlarımla her zaman beraberiz. Belediye başkanımla beraberiz. Adıyaman gündemimizden hiç düşmüyor. Emin olun sizlerin söyleyeceğiniz ne varsa, problem olarak söylenecek ne varsa en az sizler kadar biliyorum. Çünkü iyi vekilleriniz var. İyi temsilcileriniz var"

- 8 TESİSİMİZİN AÇILIŞINI YAPIYORUZ

Kahta ilçesinde 8 tesisin açılışını yapacaklarını aktaran Özhaseki, "Bugün burada 8 tesisimizin açılışını yapıyoruz. 2 tane de hizmetin temel atmasını yapıyoruz. Toplamda 100 milyonu geçen hizmetle karşı karşıyayız. Sadece bizim bakanlık olarak geçtiğimiz 14 yıllık AK Parti döneminde Adıyaman ve ilçelerinde yapılan hizmetlerin bedeli gerek hibe olarak gerekse kredilendirerek yapmış odluğumuz sadece bakanlığımıza ait hizmetlerin toplamı 495 milyon lira. 2002 öncesinde ben iyi hatırlıyorum. Çevre yolunda 6 kilometre üçlü koalisyon hükümeti bir hizmet yapmıştı. Sonradan bunun hangi parti hanesine yazılacağı hususu kavga sebebi haline gelmişti. Bakanlar çağırmışlardı 6 kilometre için o günler çok geride kaldı. şimdi toplu açılışlar yapılıyor. Büyük hizmetler yapılıyor. Türkiye ayağı kalkıyor. Bizim iktidarımız dönemin de de Adıyaman’a bizim bakanlık tarafından iller bankası, yerel yönetimlere gönderdiğimiz para nerde ise 2 kat trilyon’a yakın. Sadece bakanlığımızdan Adıyaman çevresindeki belediyelerimize gönderdiğimiz araç sayısı 39 tanedir. Rabbim bu hizmetleri bizlere ağız tadı ile daha hızlı daha çok yapmayı nasip etsin.”diye konuştu.

- GÖNÜL COĞRAFYAMIZ ÜZERİNDEN BÜYÜK OYUNLAR OYNANIYOR

Emperyalist güçlerin Türkiye’yi bölmeye çalıştığını ifade eden Bakan Özhaseki, “ Bizim gönül coğrafyamız üzerinden büyük oyunlar oynanıyor. Kuzey Afrika’dan başlayarak Afganistan kadar o emperyalist güçler ya devletin başındaki insanları istedikleri gibi tiplerle doldurdular. Eğer razı olmadılarsa param parça ettiler. Bizim coğrafyamız da kan var gözyaşı var. Bir tek oyunlarını tutturamadıkları ülke var o da Türkiye’dir. Son 3 yıldır başımıza gelenlere bir bakar mısınız. Bir taraftan PKK belası zaten 40 yıldır sürdürmektedir bu vahşi mücadelesini güya son 2-3 yılda çukurlar kazıp öz yönetim ilan etmeye sonradan bir parça koparıp aşağıdaki parça ile birleştirip kocaman bir PKK devleti. Amerika istediği birazda İsrail hoşuna giden bir devlet kurmaya kalktılar. Kendi içimizden çıkan hainler yapıyor bunu. Allah’a hamt olsun uyanık davrandık. Orada atik davrandık. Ve cesaret ile işin üstüne gittik. O eline silah alıp yavrularımızı vuran sivil insanları vuran çocukları mazlumları vuran katilleri o eştikleri çukurlara doldurduk. Türkiye temizlendi. O bölgelere sık giden bir kardeşinizim. Yaralarını sarmak için binlerce ev yapıyoruz. Vatandaşlarımız diyorlar ki sayın bakanım bu yaraları sarıyorsunuz yapıyorsunuz Allah razı olsun. Ama ne olur güvenlik ihmal etmeyin. Bu lanet örgüte yüz vermeyin bu lanet adamları artık buralara bastırmayın doğru güvenlik olmaz ise bir şey olmaz işinize gidemez, eşiniz sokağa çıkıp bir çarşıya çıkamıyorsa yapacak orada bir şey yok hamt olsun o tehlike atlattık ülkemizin sınırları dışında gerekeni yapıyoruz. Bir başka bela son 2-3 yılbaşımıza çıkan FETÖ belası onlarda aynı kırk yıldır bu ülke içinde yer almışlar. Sırıtık yüzleri ile karşımıza çıkmışlar. Hizmet evi demişler, dindarız demişler, bak yurt dışında bize ülkemize dost insanlar yetiştiriyor demişler ve sonra bir gece gerçek yüzleri açığa çıkmış. Şimdi bütün dinleme, tutanak, mahkemelerin ortaya koymuş olduğu belgelerden anlıyoruz ki kırk yıl içinde kendilerini saklamışlar. Müslüman gibi gözükmüşler ama yurt dışında bu emperyalist güce hizmet ediyorlar. Emir verilince de tamamıyla Müslümanlıklar bitmiş çıkmışlar dışarıya devletten zamanında elde ettikleri imkanlar ile silahlarla masum insanları vurmaya kalktılar. Ve yine anlıyoruz ki o belgelerden Müslümanlık adına bildiğimiz ne kadar doğru varsa hepsini adeta tahrip etmişler. Yalan söylemek bunlarda serbest, zina bunlarda serbest kendini saklamak için içki içmek bunlarda serbest bir başkasının hakkını yemek sonuç almak serbest, insanları gözetlemek bunlarda serbest iftira etmek serbest bunların hangisinin dinde yeri var. Bizim bildiğimiz din doğruluk dinidir. Kuran ve sünnet dinidir. Hoca dediğimiz insanlar eğer kuran ve sünnete uyuyorlarsa başımızın tacı. Uymuyorlarsa lanet olsun onlara onlar FETÖ dini mensupları bunu çok iyi gördük kanser ruhu gibi sardıkları devletin içerisinden aldık büyük bir cerrahi müdahale ile kaldırdık attık bunları. Allah’a hamd olsun bu işin altından kalktık” açıklaması yaptı.

İŞİD, DEAŞ gibi örgütlerin proje bir örgüt olduğunu vurgulayan Bakan Özhaseki, “Sonra bir İŞİD belası DEAŞ belası emin olun proje bir örgüt İslam tarihinde böyle bir örgüt yok. Mezhebi akımlar içerisinde yerleri yok bunların tasavvufu akınlar içinde yerleri yok. Bunlar ne uydurdular. Kandırılmış tipler doldurdular. Maaş verdiler. Sakallarını uzattılar. İŞİD’ci oldu şimdi kesiyorlar herkesin gözü önünde PYD’ci oluyorlar. Satılık uşak bunlar. Bunlara karşıda mücadele verdik biz.  Dünyanın hiçbir yerinde özellikle güçlü ve medeni olduğunu söyleyen Avrupa ülkelerinde bile bu kadar örgütle bunlardan bir tanesinin belası çıksaydı altında kalırlardı. Ülkemizin hemen güneyinde yanı başımızda bir oyun oynanıyor. O oyunu dikkatlice izliyoruz. 10 bin kilometre öteden gelmişler. 5 bin kilometre öteden gelmişler. 3 bin kilometre öteden gelmişler biz sormayacak mıyız niye buradasınız. Niye geldiniz buraya ortak bir tarihiniz mi vardı. Geçmişiniz mi vardı. Akrabalığınız mı vardı. Bizim topraklarımızda ne işiniz vardı sormayacak mıyız. Elbette soruyoruz. Sonra niye bölmeye çalışıyorsunuz bizi. Sonra niye bölmeye uğraşıyorsunuz. Kendiniz bir arada durmak için çırpınıyorsunuz ama gelip bizim coğrafyamızı parçalamak için uğraşıyorsunuz. Avrupa birliği 28 ülke var. bir tanesi ayrılacak olsa ayağa kalkıyorlar ayrılma diyorlar. Amerika da onlarca eyalet var. 72,5 millet var. bir arada durmak için çırpınıyorlar. Niye büyük olmak güçlü olmaktır. Bereketli olmaktır. Aynı adamlar bizim coğrafyamıza geliyorlar. Cetvellerle böldüler. Şimdi şehir şehir, mahalle mahalle bölüyorlar sormayacak mıyız biz buraya gelenlere ne getirdiniz siz buraya diye efendim buraya demokrasi getireceklermiş. İnsan hakları geliştireceklermiş Irak’a da böyle girdiler. Afkanistan’a da böyle gittiler. Libya’da böyle gittiler. Hangisinde insan hakları gelişti ki hangisinde hangisine demokrasi getirdiler bunlar. Kan, gözyaşı, bela getirdiler. Parçalanmışlık ve bölünmüşlük getirdiler. Ve onunda keyfini alıyorlar şimdi. Bunlarda vicdan olmaz. Bunlarda merhamet olmaz. Suriye’den canını kurtarmak için çoluk çocuğunu elinden tutarak buralara gelen kardeşlerimiz var. Masum insanlar hangisi kapısını aştı. Fransa’da bir belediye mültecilere su verene ceza yazarım diyor. Bazı ilçeler tel örgü çekiyor. Bunlarda vicdan olmaz. Allah bunların insafına bırakmasın.”      

Son Güncelleme: 02.03.2018 16:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5