Milletvekili Alkayış: “Zor Günleri Muhtarlarımızın Desteğiyle Aşacağız”

Adıyaman Muhtarlar Federasyonu Başkanı Abdülkadir Geylani Taş ve federasyona bağlı 18 Mahalle Muhtarından oluşan heyet, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milletvekili Mustafa Alkayış’ı ziyaret etti.

Milletvekili Alkayış: “Zor Günleri Muhtarlarımızın Desteğiyle Aşacağız”

Adıyaman Muhtarlar Federasyonu Başkanı Abdülkadir Geylani Taş ve federasyona bağlı 18 Mahalle Muhtarından oluşan heyet, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milletvekili Mustafa Alkayış’ı ziyaret etti.

02Haberler.com
02Haberler.com
07 Eylül 2023 Perşembe 15:58
39 Okunma
Milletvekili Alkayış: “Zor Günleri Muhtarlarımızın Desteğiyle Aşacağız”

Metin HARIKÇI

Muhtarlarımız; Adıyaman’ın sorunlarını tartışmak, bu sorunlar için çözüm yolları geliştirmek ve çeşitli görüş alışverişlerinde bulunmak üzere Ankara’ya gelerek Türkiye Büyük Millet Meclisinde AK Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa Alkayış ile bir araya geldi.

Adıyaman’ın sorunlarının ele alındığı görüşmede ilk sözü Adıyaman Muhtarlar Federasyonu Başkanı Abdülkadir Geylani Taş; “Federasyon çatısı altında bulunan bizimle birlikte Ankaraya gelmeye müsait olan 18 mahalle muhtarımız ile birlikte Gazi Meclisimizde AK Parti Adıyaman Milletvekili Sayın Mustafa Alkayış’ı ziyaret ettik. Vefakâr Vekilimiz Alkayış, Adıyaman’ın tozunu bizlerle birlikte yutmuş olan, memleketimizin sorunlarını yakından bilen ve takip eden bir insan olduğu için, Meclis’teki ziyaretimize öncelikle kendisinden başladık. Amacımız, Adıyaman’ın sorunlarını Ankara’ya taşımak, bu sorunların Meclis’imizde tartışılmasını ve bunlara çözüm üretilmesini sağlamaktır. Biz buraya herhangi bir kişisel taleple gelmedik. Bizim önceliğimiz Adıyaman’ın sorunlarının bir an evvel çözülmesidir. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz. Şu an her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğie ihtiyaç duyduğumuz dönemden geçiyoruz. Depremin yol açtığı can ve mal kayıpları çok büyüktür. Bizlere düşen, elimizden geleni yapmak ve Adıyaman’ın kalkınması için çalışmaktır. Gerek federasyon başkanı olarak ben ve mahalle muhtarlarımız kendi mahalleleriyle ilgili sorunlardan oluşan bir dosyayı milletvekilimiz sayın Mustafa Alkayış’a ilettik. Kendisine iletilen sorunlarla yakından ilgileneceğini ve bunların takipçisi olacağını belirtti. Kendisine federasyonumuz ve muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Adıyaman Muhtarlar Federasyonu Yönetim kurulu Gazi Mecliste ağırlamanın sevincini yaşadıklarını dile getiren AK Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa Alkayış; “Adıyaman Muhtarlar Federasyonu Başkanı Abdulkadir Geylani Taş ve federasyona bağlı 18 mahalle muhtarımız bizleri Gazi Meclisimizde ziyaret etti. Muhtarlarımızla her daim istişare halinde olmaya devam ediyoruz. Aynı memleketin insanları olarak bizler muhtarlarımızla birlikte bu deprem koşullarında büyük bir dayanışma içerisinde çalışmaktayız. Hepimizin amacı Adıyaman’ımıza hizmet etmek, Adıyaman’ın sorunlarını çözmek ve Adıyaman dayanışmasını oluşturmaktır. Ben bu dayanışma ruhunu muhtarlarımızda görüyorum. Adıyaman’dan kalkarak buralara gelmek, memleketin sorunlarını Meclis’e taşımak, bu uğurda büyük bir fedakârlık göstermek, ancak memleket sevgisi ile açıklanabilir. 6 Şubat depremi sonrası şehrimizde yaşanan deprem afeti sebebiyle oluşan aksaklıklar bir rapor halinde muhtarlarımız tarafından bize sunuldu. Ancak elele vererek dayanışma içerisinde olursak,sürecin üstesinden gelebilir ve şehrimizin yeniden ayağa kalkışına şahit oluruz. Muhtarlarımızın hepsine yüreklerinde taşıdıkları bu memleket sevgisi ve üstün gayretlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Hepimizin omzunda gerçekten ağır yükler bulunmaktadır. Devletimizin halkımıza en yakın kapısı olan muhtarlıklarımız, vatandaşlarımızın ilk olarak başvurdukları ve danıştıkları mercilerdir. Muhtarlarımız ve siyasetçilerimiz birbirlerine ne kadar yakın olursa

vatandaşın sorunlarının çözümü de o ölçüde kolaylaşır. Gerek muhtarlarımız olarak sizlerin gerekse Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetinin özverili çalışmaları neticesinde memleketimizin bir an önce ayağa kalkacağına olan inancım tamdır. Hükümetimizin Adıyaman için hedeflediği program ve buna ayırdığı bütçeden hareketle şunu söyleyebilirim: İnşallah memleketimizi eskisinden daha bayındır hâle getireceğiz; bizim çocuklarımız ve gençlerimiz daha iyi bir Adıyaman’da yaşayacaklar. Ben, insanımızın sıkıntısını, derdini kendi sıkıntı ve derdi gibi görerek çözüm arayışı içerisinde bize aktaran değerli Federasyon başkanımız ve mahalle muhtarlarımıza ziyaretleri vesilesiyle teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.